Narzędzie pozwalające powiązać urządzenia telemedyczne z systemem informatycznym w badaniach pracujących z danymi wrażliwymi.

Case 1

  1. Pacjent otrzymuje od lekarza termometr z funkcją bluetooth.
  2. Już podczas wizyty u lekarza pacjent może zainstalować aplikację, która umożliwia automatyczne przekazywanie pomiarów.
  3. Wyniki oraz czas pomiaru dokonane w gabinecie lub domu automatycznie przesyłane są do systemu.
  4. System przechowuje dane w celu monitorowania temperatury.

Pacjent ma ułatwione zadanie, bo system przypomina mu (wysyłając SMSa) o konieczności przeprowadzenia następnego pomiaru. Pacjent może samodzielnie dokonywać wpisów w aplikacji, jeżeli jest to wymagane np. czas dokonania pomiaru następnej dawki. Ponadto lekarz jak i pacjent mają na bieżąco  wgląd do historii dokonanych pomiarów.

Aplikacja eliminuje błąd ludzki, oszczędza czas użytkownika oraz umożliwia analizę wyników w czasie rzeczywistym, co gwarantuje  szybką reakcję na pojawiające się odstępstwa od założeń badania oraz niepokojące zdarzenia.

Case 2

Medyczny dyktafon: lekarz zapisuje wnioski z badania na dyktafonie. Za pomocą kabla USB wnioski zostają przeniesione z dyktafonu na komputer pielęgniarki. Używając sprzętu do odtwarzania i zapisywania, pielęgniarka zapisuje wnioski w pliku tekstowym